Hakkımızda

2010 yılında kurulan Aquamotor, deneyimli ve uzman kadrosu ile İstanbul ‘da, Pendik, Güzelyalı ve Tuzla olmak üzere 3 ayrı lokasyonda Satış, İkinci El Satış, Servis, Bakım ve Onarım hizmetleri vermektedir.

Şirketimiz AQUADOR, AXOPAR, SESSA MARINE, KEY LARGO ve SMARTLINER markalarının Türkiye Distribütörü, EVINRUDE, TOHATSU, MERCURY, YAMAHA markalarının yetkili satıcısı ve yetkili servisi, SEA-DOO JETSKI ve NORTHSTAR markalarının ise bölge satış temsilcisi ve yetkili servisidir.

2014 yılında şirketimiz dünyaca ünlü Axopar markasının satış temsilciliğini almıştır.

2019 yılında şirketimiz Fransız menşei Smartliner markasının satış temsilciliğini almıştır.

2019 yılında ayrıca 2. el tekne satış bölümü kurulmuştur

2020 yılında ise şirketimiz Sessa Marine ile bir distribütörlük anlaşması yaparak, Sessa ve Key Largo markalarının satış temsilciliğini almıştır

Sessa Marine

İtalya’da 1958 yılında Camillo Braga tarafından fenolik ve polyester reçine üretmek amacı ile kurulan Sessa Marine bugün İtalya’nın en önemli yat üreticileri arasına girmiştir. Yıl 1968 olduğunda şirket Cenova’daki bot fuarına katılmış ve burada aynı zamanda denizcilik sektörüne de giriş yapmıştır. Bundan sonraki süreçte de ilk olarak küçük tekneler üretmeye başlamış ve giderek üretim ağını daha da genişletmiştir. Şirket ve başarıları hakkında daha detaylı bilgi verecek olursak.

Sessa Marine Şirketi Hakkında 

Şirketin en önemli faaliyetlerinden biri 1972 yılında Milano yakınlarında yer alan Arcona’daki fabrikayı alması ve burada ilk kez Piaggio jetlerini inşa etmesidir. Aynı zamanda o dönemde şirket küçük içten takma jet ünitelerini de inşa etmeye başlayan ilk İtalyan şirketi olmuştur. 1986 yılına gelindiğinde şirket Fyberstamp’ı satın alarak üretim tesisini Bergamo’ya taşımıştır. Bu dönemde İtalya’nın önde gelen tekne üreticisi olan Ferretti gibi dünyada ilgi gören tekneler üretmeye başlamıştır. Şirket sonrasında Sessa ile birleşerek ortak Sessa Marine Spa’yı kurmuştur. Bundan sonraki süreçte de son derece gelişmiş ve önemli tekneler üretmeye başlamıştır.

Sessa Marine diğer yat üreticilerine nazaran daha geç kurulan ancak kısa sürede aradaki farkı neredeyse kapatan önemli bir şirkettir. Her geçen günde büyümeye ve daha iyisini yapmaya devam etmektedir. Şirketin öncelikleri her daim konforlu ve yenilikçi tekneler üretmek ve müşterilerini daha iyisi ile tanıştırabilmektir.

2023 yılında şirketimiz Finlandiya ‘da üretilen ve Nimbus Grubu ‘na bağlı Aquador markasının satış temsilciliğini almıştır.

Türkiye distribütörü olduğumuz markalardan;

Axopar, harika denizciliğinin yanında, Finlandiya standartlarına göre üretilmiş olması nedeni ile parlayan bir Dünya markasıdır.

Aquador yine bir Finlandiya markası olup, Nimbus Grup altında çok denizci ve kaliteli tekneler üretmektedir.

Sessa Marine İtalya’da 1958 yılında kurulmuş olan fabrikasıyla çok köklü ve kaliteli bir marka olup, Dünya’da yüzlerce teknesi denizlerde dolaşmaktadır.

Key Largo, Sessa Marine bünyesinde olup, Dünya’nın seçilmiş en kaliteli malzemeleriyle 24 – 40 feet arası içten ve dıştan takma tekneler üretmektedir.

Smartliner bir Fransız markası olup, kullanışlı ve optimum fiyatlı tekneler üretmektedir.

Müşteri Yorumları

Türkiye'ye ilk gelecek olan Axopar 37 'yi sipariş ettim. O zamandan beri 5 tekne alışverişi yaptığımız ve zaman içerisinde hem ortaklarını, hem de çalışanlarını tanıdığım Aquamotor firması bana her konuda eksiksiz bir hizmet verdi ve vermeye devam ediyor. Gerek servis gerekse satış hizmetleri ile Aquamotor ile çalışmaktan çok mutluyum. Teşekkürler..

Haldun Müsellimoğlu
Haldun MüsellimoğluKadıköy, İstanbul

Ben yıllar önce teknemdeki dıştan takma motorlar için tavsiye üzerine geldiğim Aquamotor'dan gerek servis gerekse markaları
konusunda çok memnun kaldım. Dostluklar geliştirdim. Samimiyet ve hizmetleriniz için çok teşekkürler.

Murat Okutan
Murat OkutanBodrum, Muğla

Marka değerleri, ürün kalitesi ve servis güvencesiyle, ilk tanıştığım günden beri denizlerde mutlu olmamı sağlayan firma, teşekkürler...

Semih Fatsalı
Semih Fatsalı