Sessa 5X

Sessa en yeni modeli olan Sessa 5X in hazırlıklarını sürdürüyor.
60 feet kategorisine yeni bir bakış açısı kazandıracak olan F 5X, Sessa Marine için de yeni bir başlangıç.
Yıllardır kalite ve denizciliği bir arada sunan Sessa Marine en yeni modelini 2023 yılı içerisinde siz
denizseverlerin beğenisine sunacak.

Sessa Marine

İtalya’da 1958 yılında Camillo Braga tarafından fenolik ve polyester reçine üretmek amacı ile kurulan Sessa Marine bugün İtalya’nın en önemli yat üreticileri arasına girmiştir. Yıl 1968 olduğunda şirket Cenova’daki bot fuarına katılmış ve burada aynı zamanda denizcilik sektörüne de giriş yapmıştır. Bundan sonraki süreçte de ilk olarak küçük tekneler üretmeye başlamış ve giderek üretim ağını daha da genişletmiştir. Şirket ve başarıları hakkında daha detaylı bilgi verecek olursak.

Sessa Marine Şirketi Hakkında 

Şirketin en önemli faaliyetlerinden biri 1972 yılında Milano yakınlarında yer alan Arcona’daki fabrikayı alması ve burada ilk kez Piaggio jetlerini inşa etmesidir. Aynı zamanda o dönemde şirket küçük içten takma jet ünitelerini de inşa etmeye başlayan ilk İtalyan şirketi olmuştur. 1986 yılına gelindiğinde şirket Fyberstamp’ı satın alarak üretim tesisini Bergamo’ya taşımıştır. Bu dönemde İtalya’nın önde gelen tekne üreticisi olan Ferretti gibi dünyada ilgi gören tekneler üretmeye başlamıştır. Şirket sonrasında Sessa ile birleşerek ortak Sessa Marine Spa’yı kurmuştur. Bundan sonraki süreçte de son derece gelişmiş ve önemli tekneler üretmeye başlamıştır.

Sessa Marine diğer yat üreticilerine nazaran daha geç kurulan ancak kısa sürede aradaki farkı neredeyse kapatan önemli bir şirkettir. Her geçen günde büyümeye ve daha iyisini yapmaya devam etmektedir. Şirketin öncelikleri her daim konforlu ve yenilikçi tekneler üretmek ve müşterilerini daha iyisi ile tanıştırabilmektir.